Hodnocení uživatelů: / 2
NejhoršíNejlepší 

Military - Taktika a přežití

Řekl jsem si, že by nebylo od věci svézt se na vlně popularity seriálů s tématikou zombie a vytvořit Zombie Survival Kit, tedy sadu na přežití zombie apokalypsy. A když už máme být mimo realitu, proč nevybrat produkty čínské provenience, ne? Následující článek proto berte se značnou rezervou.

Nejprve začneme výběrem zavazadla, které by mělo pojmout veškeré vybavení. Jako ideální volba se jeví Molle Backpack.

Jeho kompaktní řešení a relativně dobře rozdělené úložné prostory umožňují přenášení základních věcí pro přežití v normálních podmínkách za předpokladu že objemnější věcí, jako je například spací pytel, k němu připevníte zvnějšku.

Osobně mám s batohem Molle zejména estetický problém - přijde mi úzký a podlouhlý, takže pokud máte širší ramena, bude na vás působit jako nevzhledný hrb, který vám vyrašil uprostřed zad.

Batoh máme vybrán a můžeme ho začít plnit. Určitě nebude od věci multifunkční lopatka, která nabídne zároveň funkci jednoduché pily na dřevo a také sekery.

Kromě hloubení jam při budování přístřešku a přípravě dřeva na oheň ji určitě využijeme také jako zbraň proti krvežíznivým zombákům.

Před nepřízní počasí nás ochrání pončo, které zároveň poslouží jako střecha improvizovaného úkrytu.

A když mluvíme o stavbě přístřešku, určitě se neobejdeme bez padákové šňůry, která je další nezbytnou součástí balíčku pro přežití.

Padákovka poslouží nejen při budování improvizovaného přístřešku, ale také při výrobě pastí nebo třeba stavbě voru.

Základem každého balíčku na přežití by měl být také nůž. Jelikož hodláme využít jako zbraň multifunkční sekeru, postačí nám pouze menší lovecký nůž, který využijeme například k přípravě jídla a opracovávání dřeva na nástroje.

Při řezání dřeva se určitě bude hodit jednoduchá kapesní řetězová pila, se kterou připravíme nejen polínka na otop, ale například i kůly, které využijeme ke stavbě improvizovaného obydlí.

Žádný balíček na přežití by nebyl balíčkem na přežití bez chemického světla, kterým si můžeme nejen posvítit v noci, ale lze ho využít také například jako návnadu, kterou za šera přilákáme zombie k nastražené pasti.

V postapokalyptickém světě se neobejdeme ani bez zdroje světla. Vzhledem k předpokladu, že rozvodná síť bude mimo provoz, měla by veškerá elektrická zařízení využívat alternativní zdroje energie. Nabízí se solární nabíjení nebo nabíjení točením klikou.

Tuto jednoduchou baterii využijeme také k nabíjení drobných spotřebičů, které lze připojit prostřednictvím rozhraní USB.

Určitě se bude hodit také křesadlo, které nám zajistí oheň jako zdroj světla a tepla.

Vždy se může hodit vodotěsný vak, do kterého můžeme uložit například mapu, záložní sadu oblečení, svítilnu, zápalky atd. V nouzi ho můžeme využít také jako plovák při překonávání větší vodní plochy.

Nesmíme zapomenout ani na vak na vodu. Vhodný bude klasický CamelBak, který můžeme vložit přímo do batohu. Jde samozřejmě jen o krátkodobé řešení. Při dlouhodobějším pobytu si budeme muset v okolí opatřit větší nádobu na pitnou vodu.

Sada zatím zdaleka není úplně dokončená. Pokud máte nějaké nápady a tipy na další předměty, bez kterých se takový zombie survival kit neobejde, napište je do komentářů nebo pošlete na adresu Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript .

Komentáře a dotazy k článku  

 
0 #44 JohnSmithe530 2015-12-22 12:57
Where To Purchase Generic Ciprofloxacin 0.3 5ml in Albuquerque addfabedfdddcdb d
Citovat
 
 
0 #43 JohnSmithe716 2015-12-21 12:27
My brother recommended I might like this website. He was totally right. This post truly made my day. You cann't imagine simply how much time I had spent for this info! Thanks! ecdbbcgbadaebee a
Citovat
 
 
0 #42 JohnSmitha351 2015-12-20 11:59
That is some inspirational stuff. Never knew that opinions could be this varied. Be certain to keep writing. gagbeeddeeddded d
Citovat
 
 
0 #41 JohnSmithc146 2015-12-18 10:58
Hey I am so excited I found your website, I really found you cadcdcddcdedccb c
Citovat
 
 
0 #40 JohnSmithf316 2015-12-15 09:20
Very efficiently written post. It will be valuable to anyone who usess it, as well as myself. Keep doing what you are doing i will definitely read more posts. dcffecddbafbfef e
Citovat
 
 
0 #39 JohnSmithe925 2015-12-15 09:19
The finest sites and blogs and forums centered on literature and learning? dadadeefbgbcefb d
Citovat
 
 
0 #38 Zombie Survival Kit - jak přežít zombie apokalypsuconsumer data leads 2015-12-04 13:43
I like it when individuals come together and share thoughts.
Great website, continue the good work!
Citovat
 
 
0 #37 JohnSmithk652 2015-11-09 09:26
Hi there, I found your web site by the use of Google while searching for a similar matter, your site came up, it seems to be good. I've bookmarked it in my google bookmarks. beddegbdcaedbak d
Citovat
 
 
0 #36 JohnSmithc154 2015-11-09 08:27
I'm glad that it turned out so effectively and I hope it will continue in the future because it is so worthwhile and meaningful to the community. dkdccafgecefbee f
Citovat
 
 
0 #35 JohnSmithe764 2015-11-09 05:28
Because here is a list of multiplayer games is that the leave was asked ccaecekgagbfbaa d
Citovat
 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit

Aktuální diskuse

More...


  • Aktuálně
  • Autoři

Válečník momentálně prochází přeměnou. Kromě kosmetických úprav dojde na doplnění dalších modulů a určitou reorganizaci. Pak se konečně vrhneme na přidávání dalších článků, které jsou potřeba jako sůl :o)

Píšete rádi a chcete rozšířit řady autorů? Kontaktuje nás na adrese marty@valecnik.cz.

Uživatelé online

Žádný uživatel není přihlášen

Aktuální články na Válečníkovi

Přihlášení

Partneři